XY Studio
XY Studio
+48 691 119 219
XY Studio

Przed i Po

Przed i Po

XY Studio

Przed

PRZEZ ZROBIENIEM SOBIE TATUAŻU, A NAWET PRZED PIERWSZYM SPOTKANIEM Z TATUATOREM JEST PARE CZYNNOŚCI KTÓRE POWINNIŚMY WYKONAĆ I RZECZY, NAD KTÓRYMI NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ.

Co zrobić przed darmowymi konsultacjami z tatuażystą? Otóż, zanim zabookujesz termin wykonania tatuażu, weź pod uwagę tematykę, miejsce i sposób wykonania, który cię interesuje. Pooglądaj tatuaże w internecie, dowiedz się, jaki styl najbardziej do ciebie przemawia. I przede wszystkim, przejrzyj portfolio swojego artysty; być może znajdziesz przyjemne dla oka elementy, lub motywy, w tatuażach które zdążył już wykonać. Chwila, ale co jeśli nie wiem dokładnie jaki styl jest dla mnie, ani co go charakteryzuje? Nic się nie martw, bo mamy dla ciebie listę stylów rozpoznawanych w tatuażu na całym świecie:

  • REALIZM
  • GEOMETRIA
  • TATUAŻ GRAFICZNY
  • BLACKWORK
  • LINEWORK
  • JAPOŃSKI TRADYCYJNY
  • AMERYKAŃSKI TRADYCYJNY
  • POLINEZYSJKI (TRIBAL)

Jeśli wybrałeś już styl i zalążek pomysłu zaczyna kiełkować w twojej głowie, pora umówić się na darmowe konsultacje, aby przedyskutować potencjalną dziarę. Zastanów się: co lubisz w tatuażach? Co ci się najbardziej podoba? Opowiedz swojemu artyście wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy, proces twórczy jest w końcu oparty na współpracy. Postaraj się wyczerpać temat, żeby jak najlepiej przekazać wizję tatuażu, którą masz w głowie. Możesz przynieść tzw. inspiracje, czyli zdjęcia tatuaży lub wzory, które z jakiegoś powodu do ciebie przemawiają. Przedyskutowaliście już pomysł, teraz tatuażysta proponuje termin i umawia się z Tobą na sesję.
Jakie kroki podjąć przed samym dziaraniem? Przede wszystkim w dniu tatuowania ważne jest, żebyś czuł się dobrze, był na siłach znieść bardziej bolesne momenty tatuowania. Zjedz śniadanie, weź ze sobą trochę prowiantu, zapewniającego energię potrzebną na sesję kilkugodzinną, czy całodzienną. Najlepiej nie pij dzień wcześniej, kac nie idzie w parze z tatuowaniem. Przyjdź po dobrze przespanej nocy, proces tatuowania będzie przyjemniejszy. Jeśli twoja skóra jest sucha, dobrym pomysłem jest zaprzyjaźnienie się z balsamem do ciała parę dni wcześniej. Podsumowując: Przyjdź najedzony, wyspany, nawodniony, a resztą zajmiemy się my i dopilnujemy, żebyś wyszedł jako zadowolony właściciel nowego, wspaniałego tatuażu.

Po

7 PORAD JAK ZAJMOWAĆ SIĘ TATUAŻEM:

1. Jeśli zrobiłeś sobie tatuaż, twój tatuator pokrył go warstwą przezroczystej folii albo second skin’s, żeby uchronić Cię przed infekcją. Jak długo powinno się trzymać opatrunek? To zależy od paru czynników; twój tatuażysta poinformuje Cię dokładnie ile czasu powinno minąć. Jeśli nałożył na skórę zwykłą folię, prawdopodobnie wystarczy ok. 5 godzin. Jeśli masz na sobie second skin, powinno się go zostawić na 24 h, a potem delikatnie zdjąć (najlepiej pod prysznicem).

2. Higiena to najważniejsza rzecz w trakcie gojenia. Do czyszczenia tatuażu używamy tylko czystych dłoni, ciepłej wody i odrobiny bezzapachowego mydła. Po pierwszym umyciu i osuszeniu ręcznikiem papierowym powinno się zostawić na 10-15 min aby skóra obeschła. Proces mycia należy powtarzać co 3 godziny.

3. Na czystą skórę należy nałożyć cienką warstwę specjalnego kremu do gojenia tatuażu – nasz wybór to Ink Lab. Nawilżenie pomaga skórze zagoić się lepiej i szybciej, dlatego powinno się to robić po każdym myciu. Nasz wybór to Ink Lab. Jeśli twój tatuator nałożył na skórę przezroczystą folię,to pierwszej nocy, już po zdjęciu folii, powinieneś zrobić to samo, a następnie pozbyć się jej z rana i umyć tatuaż.

4. Nawet jeśli skóra bardzo swędzi, ważne jest żeby jej nie drapać i nie zrywać płatów naskórka ani strupów które mogą się pojawić. Bardzo łatwo w ten sposób uszkodzić tatuaż.

5. Kąpiele i basen muszą poczekać co najmniej trzy tygodnie. Można brać krótkie prysznice, ale należy unikać moczenia skóry.

6. Gdy tatuaż się goi, dobrze jest założyć luźniejsze ubrania, żeby nie drażnić skóry i pozwolić jej oddychać.

7. Słońce to największy wróg tatuaży, zwłaszcza tych świeżych. Należy go unikać co najmniej 3 tygodnie, a później chronić za pomocą kremu przeciwsłonecznego. Wystawiany na słońce tatuaż traci ostrość i kolor.