XY Studio - tattoo studio Gdańsk
XY Studio - tattoo studio Gdańsk
+48 691 119 219
XY Studio - tattoo studio Gdańsk

jak się przygotować przed
i jak zadbać o tatuaż po

Przed i Po

XY Studio - tattoo studio Gdańsk

Przed

CHCESZ ZROBIĆ SOBIE TATUAŻ I DOBRZE SIĘ DO TEGO PRZYGOTOWAĆ?
 

Pamiętaj, że możesz po prostu się z nami skontaktować i umówić na bezpłatną konsultację. To dobra okazja żeby się poznać oraz porozmawiać o twoich pomysłach i ich realizacji. Czasem jednak odległość lub brak czasu utrudnia takie spotkanie, a czasami po prostu chciałbyś samemu sprawdzić jakie są możliwości i poukładać myśli. W takim wypadku ten tekst może okazać się pomocny. W pierwszej kolejności zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych tatuażystów w zakładce EKIPA. A jeśli masz ochotę poczytać więcej na temat tatuażu i tego czym się zajmujemy, zapraszamy do naszego BLOGA. Żyjemy w czasach kiedy możemy wręcz nieskończenie przeglądać internet w poszukiwaniu inspiracji graficznych. Jednym z pomysłów może być wyszukiwanie inspiracji również w Google lub na Pinterest.

Jeśli wybrałeś już styl i zalążek pomysłu zaczyna kiełkować w twojej głowie, pora umówić się na spotkanie, aby przedyskutować potencjalny projekt. Zastanów się: co lubisz w tatuażach? Co Ci się najbardziej podoba? Opowiedz swojemu artyście wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy, przebieg twórczy jest w końcu oparty na współpracy. Możesz przynieść tzw. inspiracje, czyli zdjęcia tatuaży lub wzory, które z jakiegoś powodu Ci się spodobały. Kiedy przedyskutowaliście już koncepcje i proces tatuażysta proponuje termin i umawia się z Tobą na sesję.

Pamiętaj, że ten proces to głównie współpraca między tobą i tatuażystą, weź pod uwagę, że nie zawsze najlepszym pomysłem jest zabieranie osoby towarzyszącej zwłaszcza na dlugie sesje podczas których ta osoba się poprostu znudzi czekając na Ciebie. Może to również postawić w niekomfortowej sytuacji twojego i innych artystów jak i gości studia. Prosimy o umiarkowane i rozsądne podejście do zapraszania, szczególnie wiekszej ilości znajomych w ramach towarzystwa podczas sesji.

Jakie kroki podjąć przed samym tatuowaniem? Przede wszystkim w dniu sesji ważne jest, żebyś czuł się dobrze, był na siłach znieść bardziej bolesne momenty. Zjedz śniadanie. Możesz też wziąć ze sobą jakiś prowiant. Zapewnij sobie energię potrzebną na kilkugodzinną sesję. Nie pij alkoholu dzień wcześniej, kac nie idzie w parze z tatuowaniem. Przyjdź po dobrze przespanej nocy, to polepszy samopoczucie podczas współpracy nad twoim wzorem. Jeśli masz suchą skórę, dobrym pomysłem jest używanie balsamu do ciała w ciagu kilku dni poprzedających. Nie gól miejscam, które będzie tatuowane oraz nie opalaj się na minimum tydzień przed sesją. Zaleca się również odstawienie wszelkich leków rozrzedzających krew (np. aspiryna).

Podsumowując: Przyjdź w dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej, a my zajmiemy sie resztą i dopilnujemy, żebyś wyszedł zadowolony z nowego, wyjątkowego tatuażu.

Po

7 PORAD JAK DBAĆ O TATUAŻ:

1. Jeśli zrobiłeś sobie tatuaż, twój tatuator pokrył go warstwą przezroczystej folii albo Second skin’s, żeby uchronić Cię przed infekcją. Jak długo powinno się trzymać opatrunek? To zależy od paru czynników; twój tatuażysta poinformuje Cię dokładnie ile czasu powinno minąć. Jeśli nałożył na skórę zwykłą folię, prawdopodobnie wystarczy ok. 5 godzin. Jeśli masz na sobie second skin, powinno się go zostawić na 24 h, a potem delikatnie zdjąć (najlepiej pod prysznicem).

2. Higiena to najważniejsza rzecz w trakcie gojenia. Do czyszczenia tatuażu używamy tylko czystych dłoni, ciepłej wody i odrobiny bezzapachowego mydła. Po pierwszym umyciu i osuszeniu ręcznikiem papierowym powinno się zostawić na 10-15 minut, aby skóra obeschła. Proces mycia należy powtarzać co 3 godziny.

3. Na czystą skórę należy nałożyć cienką warstwę specjalnego kremu do gojenia tatuażu – nasz wybór to NEBA. Nawilżenie pomaga skórze zagoić się lepiej i szybciej, dlatego powinno się to robić po każdym myciu. Jeśli twój tatuator nałożył na skórę przezroczystą folię, to pierwszej nocy, już po zdjęciu folii, powinieneś zrobić to samo, a następnie pozbyć się jej z rana i umyć tatuaż.

4. Nawet jeśli skóra bardzo swędzi, ważne jest żeby jej nie drapać i nie zrywać płatów naskórka ani strupów które mogą się pojawić. Bardzo łatwo w ten sposób uszkodzić tatuaż.

5. Kąpiele i basen muszą poczekać co najmniej trzy tygodnie. Można brać krótkie prysznice, ale należy unikać moczenia skóry.

6. Na okres 2-3 tygodni należy również zrezygnować z treningów siłowych.

7. Gdy tatuaż się goi, dobrze jest założyć luźniejsze ubrania, żeby nie drażnić skóry i pozwolić jej oddychać.

8. Słońce to największy wróg tatuaży, zwłaszcza tych świeżych. Należy go unikać co najmniej 3 tygodnie, a później chronić za pomocą kremu przeciwsłonecznego (najlepiej SPF50). Wystawiany na słońce tatuaż traci ostrość i kolor.